Реабилтационный центр Рука помощи

Новости, статьи


September 20, 2021 0

Наркологія постійно вдосконалює методи лікування алкогольної залежності. Якщо раніше практикували примусове лікування, то сьогодні віддають перевагу усвідомленій, добровільній згоді хворого. Чому домогтися цього складно? Алкоголік заперечує наявність у себе хронічного, прогресуючого захворювання. Умовити його лікуватися складно, але при свідомій злагоді ефективність терапії істотно вище, а кількість рецидивів – менше. Тому наркологи віддають перевагу мотивації на лікування, а не примусовому приміщенню хворого в стаціонар.

У чому відмінність примусового і добровільного лікування алкоголізму?

Алкоголь руйнівно діє на особистість і психіку хворого. Рано чи пізно це призводить до проблем – агресивної поведінки, вчинення правових порушень, загрозу здоров’ю або життю оточуючих. В такому випадку родичі намагаються примусово помісити алкоголіка в наркологічну клініку.

Допомога в лікуванні алкогольної залежності

Згідно із законом, в Україні примусове лікування можливе тільки за рішенням суду. Приватна наркологічна клініка пропонує альтернативу – психологічні методики формування у хворого усвідомленого прагнення до позбавлення від залежності. Фахівці гарантують 100% мотивацію на лікування.

Встановлено, що більшість примусово пролікованих хворих відразу після виписки повертаються до вживання алкоголю. Це обумовлено механізмами розвитку алкогольної залежності.

Як розвивається алкогольна залежність?

Алкоголізм – це хронічна патологія, яка прогресує. Особливістю захворювання є формування психологічної та фізичної залежності. Регулярне введення в організм високих доз етилового спирту викликає зміни на клітинному, тканинному і органному рівні. Уражаються всі системи, але основними органами-мішенями є:

 • нервова система, а особливо головний мозок;

 • печінка, як основний орган детоксикації;

 • нирки – система виведення метаболітів;

 • серце – «мотор», що перекачує кров, з розчиненими в ній токсичними метаболітами.

У відповідь на інтоксикацію організм включає механізми захисту – блювотний рефлекс, похмільний синдром. Але коли алкоголь продовжують вводити, то відбувається адаптація організму – етиловий спирт включається в метаболічні процеси, і спроби обмежити кількість спиртного призводять до абстинентному синдрому.

Хворий усуває дискомфорт введенням алкоголю. Причому для досягнення ефекту сп’яніння потрібне постійне збільшення дози. В результаті формується психічна, а потім і фізична залежність.

Усунути фізичну залежність простіше – необхідно очистити організм від спирту і його метаболітів, компенсувати біохімічні порушення і підтримати функції органів і систем. Це можна зробити як амбулаторно, так і в домашніх умовах. Але при 2, а особливо 3 стадії алкоголізму необхідно постійно контролювати реакції організму. Фахівці рекомендують робити це в умовах стаціонару.

Професіонали часто використовують стан полегшення, який супроводжує детоксикацію організму, як привід до застосування методу «інтервенції». Хворий легше піддається переконанням в необхідності лікуватися, охочіше прислухається до доводів психологів і виявляє добровільне бажання на стаціонарне лікування.

Чому важко подолати психологічну залежність?

Етиловий спирт є ендогенною речовиною. Він бере участь в обміні речовин, підтримує психоемоційний стан, енергетичний обмін. Тому організм реагує на алкоголь як на внутрішню речовину і швидко адаптується до нього. Підсилюють психологічну залежність особливості характеру, темпераменту хворого. Вони збільшують ризик розвитку алкоголізму і підвищують складність лікування психологічної адикції.

Алкоголь знімає напругу, зменшує страх, знижує стрес. У людей з надмірною тривожністю, низькою самооцінкою, підвищеною сугестивністю або психологічним інфантилізмом алкогольне сп’яніння дає можливість випробувати відчуття захищеності і звільнення від проблем. Така ілюзія формує бажання знову і знову випробувати приємні відчуття.

Тяга до алкоголю стає непереборною. В результаті у алкоголіка страждають:

 • саморегуляція;

 • почуття;

 • самооцінка;

 • особисті відносини і турбота про себе.

Алкоголіка на 3 стадії захворювання складно переконати лікуватися, так як його зруйнований алкоголем мозок відмовляється сприймати доводи розуму. Коли продовження вживання алкоголю загрожує життю людини, можуть бути використані методи примусу до лікування.

Ознаки та стадії алкоголізму

Фахівці поділяють алкоголізм на 3 основних стадії, доповнюючи їх продромальним станом – побутового пияцтва. Кожна стадія має характерні симптоми і викликає певні зміни в організмі. Для 1 стадії характерні такі симптоми:

 • зникнення блювотної реакції;

 • відсутність контролю вживання алкоголю;

 • «провали» в пам’яті.

Друга стадії проявляється у вигляді:

 • розвитку толерантності до алкоголю;

 • появи похмілля;

 • запоїв.

Третя стадія супроводжується симптомами, які суспільство і асоціює з алкоголізмом:

 • розпадом особистості;

 • асоціальною поведінкою;

 • зневагою до зовнішнього вигляду;

 • втратою інтересу до колишніх занять і захоплень;

 • сильною тягою до алкоголю;

 • вживанням сурогатів.

Відновити організм у алкоголіка на 3 стадії дуже складно. Більшість процесів, на жаль, незворотні. Тому необхідно починати лікування якомога раніше, буквально з перших тривожних ознак, що вказують на розвиток алкозалежності.

Методи лікування алкоголізму в клініці

Фахівці наркоклініки:

 • виводять з запою;

 • лікують похмілля;

 • проводять екстрене витвереження;

 • купірують абстиненцію;

 • роблять кодування, «підшивку»;

 • позбавляють від алкогольного психозу – «білої гарячки»;

 • надають психологічну допомогу хворому і членам його сім’ї.

Алкоголь призводить до безлічі хронічних захворювань. Без лікування соматичних хвороб неможливо повернутися до нормального способу життя. У клініці працюють не тільки наркологи, психологи, психіатри, але і вузькі фахівці, які допомагають відновити функції органів.

У комплексній терапії алкоголізму застосовуються різні методи:

 • медикаментозний;

 • фізіотерапевтичний;

 • психотерапевтичний.

Лікування проводиться поетапно, що дозволяє позбутися від усіх видів залежності і попередити рецидив захворювання. Хворий проходить всі етапи лікування тільки при усвідомленому прагненні позбутися від алкогольної адикції і повернутися в нормальне суспільство.


dczm-per.jpg

Транспортування лежачих хворих завжди є окремою проблемою для родичів, адже у звичайній машині його НЕ повезеш, а “швидка допомога” – це не таксі для доставки з точки А в точку Б. Але ситуація НЕ безвихідна, оскільки таксі для перевезення лежачих хворих все-таки існує: відповідні послуги надає всім, хто потребує компанія “Медперевозка” https://format.org.ua/uk/ . Що вона пропонує? Перш за все це транспортування пацієнтів до столиці і назад, між містами, навіть в зону АТО та з неї.

По Києву компанія надає такі послуги, як перевезення з дому або лікувального закладу, доставка в лікарню на обстеження з очікуванням. Крім того, їй можна довірити перевезення лежачих хворих по країнах СНД і в Європі.

Комфортне перевезення

Завдяки просторому салону і м’якій підвісці пасажир буде відчувати себе практично так само комфортно, як і вдома, а додатковий комфорт йому забезпечать кондиціонер і обігрівач для різного часу року. Для перевезення / перенесення пацієнта використовуються або гнучкі носилки, або каталка, тут все залежить від конкретної ситуації. У салоні можуть із зручністю розміститися близкі, що супроводжують (до трьох осіб), а ще не доведеться обмежувати себе в речах, які можна взяти з собою, оскільки в багажнику досить багато місця.

Завдяки великому досвіду, компанія “Медперевозка” не тільки пропонує повний комплекс послуг з транспортування лежачих хворих, але і надає їх на дуже високому рівні. Досвідчені водії знають, як потрібно везти машину з лежачим хворим, супроводжуючий персонал максимально комфортно поміщає його в машину, і при всьому цьому ціни залишаються доступними для більшості українських громадян.

При необхідності хворого можуть супроводжувати медичні співробітники – це рекомендується в тому випадку, якщо він знаходиться у важкому стані. Вони зможуть надати йому необхідну допомогу в дорозі, так що родичам не доведеться ні про що турбуватися.

Компанія “Медперевозка” працює у своїй специфічній сфері більше двадцяти років і за цей час заслужила беззастережну довіру клієнтів. Вони можуть розраховувати на те, що спецтранспорт буде поданий в обумовлений час і сервіс буде надано на найвищому рівні.

Завдяки такій службі рідні і близькі лежачих хворих можуть більше не переживати про те, як їм возити дорогих людей в лікарню, особливо в інше місто. Обладнаний транспорт – це саме те, що потрібно для максимально комфортних умов перевезення. Крім того, це полегшує психологічний стан самого хворого і тих, хто про нього піклується, адже вони впевнені в тому, що є професіонали, на яких можна повністю покластися, адже у них є досвід і все, що потрібно для того, щоб зробити перевезення хворих в Харкові повністю безпечним і максимально приємним.


ap.jpg

Під терміном «алкогольний психоз» розуміють психічний стан, який розвивається в результаті регулярного і тривалого зловживання алкоголем. Але воно не рівнозначно поняттю «психоз у хворого на алкоголізм», так як цю патологію можуть викликати внутрішні, органічні та інші фактори, які не мають відношення до алкоголю.


2-5.jpg

Організм людини – система, що самовідновлюється, але тривале зловживання алкоголем шкодить, часом незворотний. Чи є надія на те, що після відмови від вживання алкогольних напоїв і комплексного лікування відбудеться відновлення функцій і структури органів, зруйнованих етанолом? Докладний відповідь на це питання можна отримати у спеціалістів приватної наркологічної клініки «Рука допомоги».


4-1.jpg

Етиловий спирт – основна складова міцних алкогольних напоїв, надає на організм не тільки нейротоксическое дію, але і викликає виражене отруєння всього організму. Небезпечним є не тільки тривале вживання високих доз алкоголю. Навіть одноразове введення спиртсодержащих рідин може викликати важке отруєння.

Які органи і системи першими страждають від інтоксикації?

Самою чутливою до впливу етанолу є ЦНС. Залежно від дози алкоголь надає різний спектр дії:

 1. Мала кількість (10-20 г) – впливає на мембрани дофамінових рецепторів, стимулює виділення «гормонів радості», що проявляється в легкому ступені сп’яніння з відповідними симптомами.
 2. Середня кількість (від 20 до 60-80 г) – впливає на ГАМК-систему, надає депрессантное дію – пригнічує функції мозку, знеболює, знімає стрес.
 3.  Велика кількість (≥60-100 г) – поширене і виражене пригнічення структур ЦНС, що приводить до дезорієнтації, порушення когнітивних і розумових процесів.

Токсична дія алкоголю обумовлено метаболітами етанолу. В результаті окислення етилового спирту виходить ацетальдегід – надзвичайно активне і токсична сполука. Воно пов’язує травні ферменти, що викликає порушення функцій шлунково-кишкового тракту і захворювання системи травлення.

Організм реагує на етанол як на сильну отруту і прагне дезактивувати його, розщеплюючи до ацетальдегіду, а його – до відносно нешкідливою оцтової кислоти. Ферменти, що розщеплюють спирт, продукує печінка. При надходженні високих доз алкоголю відбувається викид ферментів:

 • АДГ – алкогольдегідрогенази, що розщеплює етанол до ацетальдегіду;
 • АЦДГ – ацетальдегіддегідрогенази, метаболізуються ацетальдегід в оцтову кислоту.

При алкогольної інтоксикації, викликаної введенням великих доз етанолу або регулярним вживанням спиртних напоїв, порушується баланс синтезованих ферментів. Кількість АДГ стрімко зростає, а синтез АЦДГ – відстає. Тому утворюється велика кількість отруйного ацетальдегіду, який:

 • є канцерогеном;
 • порушує структуру ДНК;
 • призводить до дисбалансу білкового рівноваги.

У хронічних алкоголіків високий ризик розвитку раку верхніх відділів травної системи і печінки.
Ще одним важливим аспектом токсичного впливу на організм етанолу є ураження м’язів – скелетних, міокарда, а також м’язової структури стінок кровоносних судин. У 40-60% випадків розвивається гостра алкогольна міопатія, в результаті якої страждає серцево-судинна, рухова, дихальна система, нирки.

Симптоми алкогольної інтоксикації

Ознаки гострої інтоксикації алкоголем спостерігаються з боку:

 • шлунково-кишкового тракту – блювота, нудота, діарея, біль у животі;
 • вегетативної системи – збліднення шкірних покривів і слизових, підвищене потовиділення, зниження температури тіла, сухість в ротовій порожнині;
 • вестибулярного апарату – порушення ходи, координації рухів, просторової орієнтації;
 • дихальної системи – задишка, поверхневе рідке дихання;
 • серцево-судинної системи – зниження артеріального тиску, тахікардія, аритмія, слабкий пульс;
 • ЦНС – загальмованість, сплутаність свідомості, уривчаста мова, нелогічність поведінки, фобії, страх, паніка, судоми, втрата свідомості.

При появі симптомів алкогольної інтоксикації необхідно звернутися до фахівців. У наркологічній клініці «Рука допомоги» є послуга виїзду бригади екстреної допомоги на будинок для купірування симптомів передозування алкоголем і отруєння. Відсутність професійної допомоги може призвести до тяжких наслідків – алкогольній комі і навіть лекальними результату.

Які дози алкоголю можуть викликати отруєння?

Гостру інтоксикацію викликають високі дози алкоголю. Хронічне отруєння і абстинентний синдром розвиваються на тлі тривалого прийому спиртсодержащих напоїв. Але саме поняття «високої дози» має відмінності в залежності від індивідуальних особливостей. На патологічну дозу впливають:

 1. Генетика – аномалії генів, що відповідають за синтез ферментів, які дезактивують алкоголь.
 2. Вік – найбільш сприйнятливі до алкоголю діти і підлітки, а й літні люди гостро реагують на етанол, навіть у невеликій дозі.
 3. Пол – жінки швидше п’яніють через фізіологічних особливостей організму і швидше стають алкоголіками через психологічну організації.
 4. Конституція – менша м’язова маса призводить до отруєння незначною кількістю алкоголю.
 5. Патології – хронічні захворювання знижують опірність організму.
 6. Якість – сурогати алкоголю і низькоякісні спиртні напої з високим вмістом домішок викликають важке отруєння навіть в мінімальній кількості.

Причини і наслідки інтоксикації може визначити тільки фахівець. У наркологічній клініці «Рука допомоги» є сучасний діагностичний центр, в якому фахівці проведуть поглиблені дослідження і швидко видадуть результат, що дозволяє розробити програму детоксикації.


3-2.jpg

У клінічній токсикології під гострої алкогольної інтоксикацією розуміють отруєння продуктами етилового спирту, що супроводжується розвитком коматозного стану. Виділяють алкогольне отруєння легкого (при рівні етанолу від 0,5 до 1,5 г / л), середнього ступеня (етанол – від 1,5 до 2,5 г / л) і власне гостру алкогольну інтоксикацію, яка виявляється токсичної енцефалопатією у вигляді алкогольної коми I, II і III ступенів. Якщо гостра алкогольна інтоксикація вимагає екстреної медичної допомоги, то легка і середня ступінь може бути мінімізовано в домашніх умовах. Як правильно надати хворому долікарську допомогу, розповідають фахівці наркологічної клініки «Рука допомоги».


dczm-st-kof-vip.jpg

На полицях магазинів присутній широкий спектр напоїв, до складу яких входить кофеїн і алкоголь. Як таке поєднання відбивається на фізичному і психічному стані людини? Актуальність таких досліджень обумовлена ​​тим, що основною групою споживачів «слабоалкоголки» і «енергетиків» є підлітки та молоді люди.


dczm-st-nark-kak.jpg

Наркотична залежність завжди виникає несподівано. Немає точних термінів або якоїсь певної кількості прийому наркотиків, коли організм вже не може функціонувати без них. Іноді для розвитку патологічної залежності буває достатньо лише однієї дози. Як правило, люди починають з легких наркотиків, типу травички, переходячи потім до більш важких. Повернутися до нормального, тверезого життя у міру прогресування залежності дуже складно. Однак можливо! Перемогти наркоманію можна, пройшовши комплексне анонімне лікування в наркологічній клініці «Рука допомоги». Фахівці клинки впевнені, що шанс на одужання є у кожного.


dczm-st-alk-ps.jpg

Алкоголь – це отрута, яка руйнує всі системи організму, в тому числі мозок, психічні функції. Як свідчать дослідження, навіть 1 чарка знижує концентрацію уваги, когнітивні функції, змінює сприйняття реальності. Навіть невелика доза алкоголю – це удар по психіці. Чому алкоголь так руйнівно впливає на мозок?


dczm-st-alk-org.jpg

Зловживання алкоголем — одна з найпоширеніших проблем як минулих століть, так і сучасності. Як стверджують лікарі, в невеликих кількостях спиртне приносить користь організму і навіть допомагає в лікуванні окремих захворювань. А ось надмірне його вживання руйнує здоров’я, особистість і психіку людини, призводить до незворотних наслідків. Чому ж так відбувається? Який вплив робить алкоголь на органи і системи, в яких випадках він корисний, а коли шкідливий?


Контакты

All right reserved DCZM 2020 ©         Лицензия МОЗ Украины №679/3/19-12