ЧАС ВИВЕДЕННЯ НАРКОТИКІВ З ОРГАНІЗМУ

April 13, 2021 0
12-4.jpg

Негайна реакція на введення в організм психоактивних речовин може тривати від 2 до 12 годин. Після того як ознаки дії наркотичних речовин зникнуть, в організмі можна виявити їх сліди у вигляді метаболітів.

Де депонуються?

Після будь-якого способу (вдихання, куріння, поїдання, ін’єкції) введення в організм наркотичної речовини вона потрапляє в кровотік. У кров’яному руслі швидко (в залежності від виду) розпадається до активних метаболітів. Час виведення варіює від 10-12 годин до декількох діб.

Але за час «присутності» наркотику в крові організм виробляє до нього антитіла, які спеціальний тест може виявити і протягом ½ року. Це так званий, квартальний тест. Більшість хімічних речовин виводиться з організму з сечею. У ній сліди можна виявити через 1-4 і навіть 30 днів.

Різні види тканин мають різну здатність депонувати наркотики. Такими «коморами» є:

 • жирове депо;

 • нігті;

 • волосся.

Найдовше метаболіти зберігаються в волоссі. Їх там можна виявити навіть через 3 місяці.

Від чого залежить час елімінації?

Великий вплив на швидкість виведення наркотиків надають:

 1. Швидкість метаболізму і конституція людини – у щуплих з швидким обміном речовин виведення відбувається швидше, ніж у повних.

 2. Фізична активність – чим людина більше рухається, рясніше потіє, тим швидше протікають всі процеси, в тому числі очищення організму.

 3. Кратність прийомів – при регулярному введенні відбувається підвищення концентрації речовини в крові, накопичення його в тканинах, і процес елімінації загальмовується. При періодичному або одноразовому введенні очищення відбувається швидше.

 4. Дозування – швидкість виведення безпосередньо залежить від рівня наркотику в крові. Чим більше введено, тим довше виводиться.

 5. Ступінь очищення речовин – «чисті» (без домішок) наркотики виводяться швидше.

Кожен вид наркотиків має свій час виведення. Так, синтетичний ЛСД, а також морфій і героїн виводяться з організму набагато швидше, ніж канабіс (марихуана).

Час елімінації популярних речовин

У таблиці наведено час (усереднене) виведення з організму найпопулярніших наркотиків:

Назва

Час повного виведення з біологічних рідин і тканин

крові (годин)

сечі (днів)

волосся (днів)

ЛСД

3-12

˂5

˂3

героїн

12

14

≤ 90

амфетаміни

12

9

 6 міс.

метамфетамін

37

9

 6 міс.

кокаїн

48

4

21

барбітурати

48

2

7

канабіс

≤ 2 тижні.

5-8

≤ 60

Не варто намагатися очистити організм самостійно, якщо наркотики приймаються регулярно. У наркомана зі «стажем» зробити це можна тільки за допомогою перевірених медичних методів.

Як прискорити очищення організму в домашніх умовах?

Якщо наркотик взяли всього один раз, стимулювати виведення метаболітів можна:

 • частою і великою кількістю випитої рідини;

 • прийомом препаратів і лікарських рослин, що підвищують діурез;

 • дієтою з великою кількістю нерозчинної клітковини і рослинних волокон;

 • фізичними вправами, роботою;

 • гарячою ванною.

Самолікування може призвести до ускладнень, тому краще викликати фахівців додому. Клініка «Рука допомоги» допомагає провести детоксикацію організму і відновити водно-мінеральний баланс за допомогою крапельниць вдома у пацієнта.

Методи детоксикації в стаціонарі

Якщо наркоман вживає наркотики часто, багато і довго, то єдиним ефективним і безпечним способом повністю очистити його організм є програма медикаментозної детоксикації в умовах стаціонару. З цією метою фахівці наркоцентру «Рука допомоги» застосовують:

 • плазмаферез;

 • сорбционну терапію;

 • лазеротерапію.

Ці процедури можливі тільки в умовах клініки. На повну очистку організму може знадобитися до 20 днів, протягом яких пацієнт знаходиться під постійним наглядом медперсоналу. Йому в будь-який момент може бути надана невідкладна допомога, проведені реанімаційні заходи або скоректований план лікування.


Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Контакты

All right reserved DCZM 2020 ©         Лицензия МОЗ Украины №679/3/19-12