Як розвивається наркотична залежність?

May 9, 2021 0
dczm-st-nark-kak.jpg

Наркотична залежність завжди виникає несподівано. Немає точних термінів або якоїсь певної кількості прийому наркотиків, коли організм вже не може функціонувати без них. Іноді для розвитку патологічної залежності буває достатньо лише однієї дози. Як правило, люди починають з легких наркотиків, типу травички, переходячи потім до більш важких. Повернутися до нормального, тверезого життя у міру прогресування залежності дуже складно. Однак можливо! Перемогти наркоманію можна, пройшовши комплексне анонімне лікування в наркологічній клініці «Рука допомоги». Фахівці клинки впевнені, що шанс на одужання є у кожного.

Історичний екскурс

Рослини, що володіють наркотичними властивостями, наприклад, опіумний мак, відомі з давніх часів. Спочатку вони використовувалися виключно в лікувальних цілях – для лікування безсоння, як заспокійливий засіб.

Перший же наркотик, синтезований з опіуму, був створений в 19 столітті. Він отримав назву морфін (в честь Морфея – бога сновидінь в Стародавній Греції). Застосовували дану речовину в якості знеболювання для проведення операцій. Однак, виявилося, що вживання морфію протягом 2 тижнів формує у людини сильну залежність.

Вчені почали проводити експерименти, бажаючи усунути цей небажаний ефект морфіну. Результатом стала поява героїну, який був в 10 разів сильніше, отже, і дозування його було потрібне менше. Але, практика показала, що і звикання до героїну відбувається набагато швидше, ніж до морфіну. Для формування залежності буває досить і однієї дози.

Механізм формування наркотичної залежності

Опіати подібні за своєю дією з гормонами задоволення – ендорфінами, що продукуються природним шляхом. Ендорфіни надають знеболюючий ефект, забезпечують розслаблення, дають відчуття ейфорії.

Різниця полягає в тому, що опіати діють набагато сильніше. Вони активно впливають на центр головного мозку, що контролює позитивні емоції, викликаючи почуття радості та ейфорії.

Однак при цьому опіати порушують нормальну роботу систем, контролюючих біль, позитивні емоції. Поступово кількість ендорфінів зменшується, а потім вони і зовсім перестають вироблятися.

Принцип дії героїну

Прийнявши дозу героїну, людина відчуває сильну ейфорію, розслаблення, комфорт. Їй стає надзвичайно добре, ніщо не хвилює, не турбує. Після закінчення декількох годин людина повертається до реальності.

При відсутності чергової дози наркотику виникає ломка. Оскільки природні ендорфіни які не виробляються, то людина відчуває сильні болі, тривожність, страх, депресію. Також при абстинентному синдромі спостерігаються тремор, сльозотеча, почастішання пульсу, підвищена пітливість.

Ломка триває кілька тижнів, а потім ще протягом 2-3 місяців людина страждає від залишкових проявів абстиненції. Це страшний стан, при якому залежна людина готовий піти на все, аби за допомогою чергової дози героїну позбутися від болю, страхів, відчаю.

Чи можна позбутися від наркотичної залежності

Незважаючи на всю свою вагу, наркотична залежність, в тому числі і від героїну, піддається лікуванню. Для досягнення позитивного результату важливо, щоб реабілітація була комплексною (поєднувала в собі медикаментозні і психотерапевтичні методи) та проходила в умовах клініки під наглядом фахівців.

Найголовніша ж умова досягнення позитивних результатів — це рівень мотивацій і бажання самого пацієнта подолати залежність. При цьому ризики зриву у хворого зберігаються протягом усього його подальшого життя. Але все ж можливість повернутися до тверезого, нормального стану, відмовитися від наркотиків є.

Головне — це вчасно звертатися до фахівців. Пройти ефективне лікування наркоманії без постановки на облік завжди можна, звернувшись в наркологічну клініку «Рука допомоги».


Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


Контакты

All right reserved DCZM 2020 ©         Лицензия МОЗ Украины №679/3/19-12